Hakkımızda

Meyve Fidanı üretimini 1995 yılından beri yapmaktayım. Bilgi ve becerilerimi 1989 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmeden önce almıştım. Ziraat Mühendisliği eğitimimi Bulgaristan’ın Filibe kentine bitirdim. Sonra Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

Amacım meyvecilik hakkında tüm bilgi ve becerilerimi pratiğe dökerek iyi bir meyve fidanı üretimi sağlamaktır. Bundan dolayı 1995 yılında, ilk etapta aile şirketi kurarak meyve fidanı üretimine başladım. Beraberinde hala devam etmekte olan, Tarım Bakanlığında Ziraat Mühendisi olarak görevimi yapmaktayım. Daha sonraki yıllarda, Türkiye’mizin verimsiz ceviz çeşitlerinden dolayı, ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamak için ceviz ithal etmek zorunda kaldığını fark ettim. Bundan dolayı bilgilerime dayanarak daha verimli olan yabancı ceviz çeşitleri CHANDLER ve FERNOR üretimlerini sağlayarak, geliştirilmesine katkıda bulunacağıma inandım.

Üretim yerimiz Bursa’nın ilçesi İnegöl’e bağlı Ortaköy’de bulunmaktadır. Arda Fidancılık olarak iki ana meyve fidanı CEVİZ ve ASMA üretmekteyiz. Bunların aşılık gözlerini kendim kurduğum anaçlıklardan almaktayım. Dolayısı ile birebir müşteri ile sözleşme yaparak, ismine doğrulukta garanti etmekteyim. Yetiştirmiş olduğum tüm fidanlar sertifikalıdır.

Copyright © 2012 Arda Fidancılık Tüm hakları saklıdır.